Co je to?
Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Co je to Rádius? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rádius?

1. V matematice značí pojem rádius (zkratka r) poloměr kružnice, tedy vzdálenost libovolného bodu kružnice od jejího středu.
2. V lékařství je slovem rádius označována vřetenní kost.
3. obecně: běžně se se slovem rádius setkáme v sousloví "akční rádius", což znamená "pole působnosti, dosah vlivu", a to v nejrůznějších kontextech.

Význam slova, termín, co je to Rádius? Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rádius? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Rádius se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: popis, pojem, termín, co znamená, vysvětlení, synonymum, informace, význam slova, definice, co to je, přesný význam, Rádius, Matematika, význam, heslo, wiki

Co znamená pojem Rádius? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

V geometrii je poloměr (rádius) délka úsečky, jejíž jeden koncový bod leží na kružnici (nebo hranici kruhu) a druhý koncový bod ve středu kruhu nebo kružnice. Obdobně pak lze mluvit o poloměru koule, válce atd. Poloměr představuje polovinu průměru.

V přeneseném smyslu se pak o poloměru mluví např. v teorii grafů, kde se jím označuje vzdálenost od středu grafu k nejvzdálenějšímu uzlu.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Rádius? resp. co znamená Rádius? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rádius, odpověď na dotaz co je to Rádius?. Víte např. kdo to je Abiturient? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.