Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Co je to Prvočíslo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Prvočíslo?

Prvočíslo je v matematice přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné pouze číslem 1 a sebou samým. Číslo 1 není prvočíslo. Prvních 10 prvočísel je: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23 a 29.

Význam slova, termín, co je to Prvočíslo? Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Prvočíslo s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Prvočíslo je v kategorii Matematika

Klíčová slova: pojem, informace, co to je, formulace, co znamená, Prvočíslo, termín, význam slova, popis, synonymum, význam, slovník, Prvočíslo, přesný výraz, Matematika, Matematika

Wikipedie píše o slovu Prvočíslo?

Prvočíslo je přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné právě dvěma různými přirozenými čísly, a to číslem jedna a sebou samým (tedy 1 není prvočíslo). Přirozená čísla různá od jedné, která nejsou prvočísla, se nazývají složená čísla.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Prvočíslo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Prvočíslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvočíslo, odpověď na dotaz co je to Prvočíslo?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Tesař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.