Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Co je to Prvočíslo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Prvočíslo?

Prvočíslo je v matematice přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné pouze číslem 1 a sebou samým. Číslo 1 není prvočíslo. Prvních 10 prvočísel je: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23 a 29.

Význam slova, termín, co je to Prvočíslo? Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Prvočíslo se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: význam slova, co to je, co znamená, wiki, Prvočíslo, termín, slovo, Matematika, heslo, definice, formulace, přesný výraz, význam pojmu, informace, přesný význam, pojem

Co označuje termín Prvočíslo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Prvočíslo je přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné právě dvěma různými přirozenými čísly, a to číslem jedna a sebou samým (tedy 1 není prvočíslo). Přirozená čísla různá od jedné, která nejsou prvočísla, se nazývají složená čísla.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Prvočíslo? resp. co to je Prvočíslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvočíslo, odpověď na dotaz co je to Prvočíslo?. Víte např. kdo to je Optimista? Znáte a víte kdo je Tesař? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Prvočíslo v jiné sekci než Matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.