Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Co je to Přímka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přímka?

Přímka patří k nejjednodušším a základním geometrickým útvarům. Má pouze jeden rozměr – délku. Jeto vlastně dlouhá rovná čára, která je nekonečná, nemá tedy konec ani začátek. Bývá definována dvěma body, kterými prochází.
Pro označení přímky se používají malá tiskací písmena. Pokud má přímka začátek, nazývá se polopřímka. Přímka je dokonale rovná. Zvláštním druhem přímky je osa. V algebře se přímka popisuje prostřednictvím lineárních rovnic a funkcí.

Význam slova, termín, co je to Přímka? Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Přímka s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Přímka se nachází v sekci Matematika

Co znamená pojem Přímka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Přímka je jednorozměrný základní geometrický útvar.

Lze ji popsat jako nekonečně tenkou, dvoustranně nekonečně dlouhou, dokonale rovnou křivku (pojem křivka v matematice zahrnuje i „rovné křivky“), tedy křivku s nekonečně velkým poloměrem zakřivení. V euklidovské geometrii pro každé dva body existuje právě jedna přímka, která oběma prochází. Tato přímka obsahuje nejkratší spojnici mezi dotyčnými body, úsečku z jednoho bodu do druhého.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, co znamená, pojem, Matematika, vysvětlení, synonymum, přesný význam, Přímka, význam, termín, přesný výraz, co to je, slovo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Přímka? resp. co znamená Přímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímka, odpověď na dotaz co je to Přímka?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.