Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Co je to Přímka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Přímka?

Přímka patří k nejjednodušším a základním geometrickým útvarům. Má pouze jeden rozměr – délku. Jeto vlastně dlouhá rovná čára, která je nekonečná, nemá tedy konec ani začátek. Bývá definována dvěma body, kterými prochází.
Pro označení přímky se používají malá tiskací písmena. Pokud má přímka začátek, nazývá se polopřímka. Přímka je dokonale rovná. Zvláštním druhem přímky je osa. V algebře se přímka popisuje prostřednictvím lineárních rovnic a funkcí.

Význam slova, termín, co je to Přímka? Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Přímka) můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Přímka je v kategorii Matematika

Co znamená pojem Přímka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Přímka je jednorozměrný základní geometrický útvar.

Lze ji popsat jako nekonečně tenkou, dvoustranně nekonečně dlouhou, dokonale rovnou křivku (pojem křivka v matematice zahrnuje i „rovné křivky“), tedy křivku s nekonečně velkým poloměrem zakřivení. V euklidovské geometrii pro každé dva body existuje právě jedna přímka, která oběma prochází. Tato přímka obsahuje nejkratší spojnici mezi dotyčnými body, úsečku z jednoho bodu do druhého.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: slovník, význam slova, popis, definice, co to je, pojem, vysvětlení, Matematika, informace, termín, heslo, co znamená, význam pojmu, Přímka, popis

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Přímka? resp. co znamená slovo Přímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímka, odpověď na dotaz co je to Přímka?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.