Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Co je to Přímka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Přímka

Přímka patří k nejjednodušším a základním geometrickým útvarům. Má pouze jeden rozměr – délku. Jeto vlastně dlouhá rovná čára, která je nekonečná, nemá tedy konec ani začátek. Bývá definována dvěma body, kterými prochází.
Pro označení přímky se používají malá tiskací písmena. Pokud má přímka začátek, nazývá se polopřímka. Přímka je dokonale rovná. Zvláštním druhem přímky je osa. V algebře se přímka popisuje prostřednictvím lineárních rovnic a funkcí.


Co je to Přímka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Přímka? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přímka je v sekci Matematika

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, formulace, vysvětlení, heslo, slovo, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, slovník, terminologie, termín, Matematika, co to je, co je to Přímka?


Pojem Přímka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přímka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Přímka je jednorozměrný základní geometrický útvar.

Lze ji popsat jako nekonečně tenkou, dvoustranně nekonečně dlouhou, dokonale rovnou křivku (pojem křivka v matematice zahrnuje i „rovné křivky“), tedy křivku s nekonečně velkým poloměrem zakřivení. V euklidovské geometrii pro každé dva body existuje právě jedna přímka, která oběma prochází. Tato přímka obsahuje nejkratší spojnici mezi dotyčnými body, úsečku z jednoho bodu do druhého.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přímka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Přímka ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Přímka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Přímka na Google.cz

Hledat výraz Přímka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Přímka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Přímka? resp. co je to Přímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímka, odpověď na dotaz co je to Přímka?. Víte např. kdo to je Stavební inženýr? Znáte a víte kdo je Špión? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.