Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Co je to Přepona? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Přepona

Přepona je pojem známý nejvíce z matematiky - geometrie, kde se s ní setkáváme především u pravoúhlého trojúhelníku. Je jednou z jeho tří stran, tou, která leží přímo proti pravému úhlu. Dvě menší strany se nazývají odvěsny, přepona je nejdelší strana.
Pojem přepona je důležitou součástí Pythagorovy věty, která se týká právě pravoúhlého trojúhelníku. Její definice zní: „Obsah čtverce nacházejícího se nad přeponou pravoúhlého rovinného trojúhelníka se rovná součtu obsahu čtverců nad oběma odvěsnami.“

Význam slova, termín, co je to Přepona? Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Přepona s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Přepona se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: pojem, formulace, popis, význam pojmu, definice, slovo, co znamená, přesný výraz, význam, Matematika, heslo, popis, wiki

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přepona? resp. co to je Přepona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepona, odpověď na dotaz co je to Přepona?. Víte např. kdo to je Konšel? Znáte a víte kdo je Hokynář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.