Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Co je to Přepona? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přepona

Přepona je pojem známý nejvíce z matematiky - geometrie, kde se s ní setkáváme především u pravoúhlého trojúhelníku. Je jednou z jeho tří stran, tou, která leží přímo proti pravému úhlu. Dvě menší strany se nazývají odvěsny, přepona je nejdelší strana.
Pojem přepona je důležitou součástí Pythagorovy věty, která se týká právě pravoúhlého trojúhelníku. Její definice zní: „Obsah čtverce nacházejícího se nad přeponou pravoúhlého rovinného trojúhelníka se rovná součtu obsahu čtverců nad oběma odvěsnami.“

Význam slova, termín, co je to Přepona? Odborný výraz, definice slova Přepona. Co znamená pojem Přepona z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Přepona? Pak se o ní podělte s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Přepona je v kategorii Matematika

Klíčová slova: popis, přesný výraz, význam slova, co to je, význam, slovo, vysvětlení, formulace, popis, definice, synonymum, Matematika, Přepona, pojem, heslo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přepona? resp. jaký je význam slova Přepona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepona, odpověď na dotaz co je to Přepona?. Víte např. kdo to je Konšel? Znáte a víte kdo je Hokynář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.