Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Co to je Polopřímka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Polopřímka?

Polopřímka je název té části přímky, kterou získáme při rozdělení přímky umístěním jednoho jejího bodu. Takový bod, který rozděluje přímku, se označuje jako počáteční bod polopřímky. Aby polopřímka mohla být určena, je potřeba zvolit na ní další bod, který se neshoduje s bodem počátečním, tzv. pomocný bod.
Graficky je polopřímka vyjádřena rovnou čarou, která směřuje od počátečního bodu směrem k bodu pomocnému a dále. Zápis se provádí pomocí názvu počátečního a pomocného bodu se šipkou nad označením.

Význam slova, termín, co je to Polopřímka? Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Polopřímka můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Polopřímka je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, co znamená, definice, Polopřímka, wiki, slovník, informace, význam pojmu, slovo, synonymum, význam, význam slova, přesný výraz, Matematika, heslo, formulace

Co znamená pojem Polopřímka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Polopřímka je část přímky, která vznikne rozdělením přímky jedním jejím bodem.

Bod, který rozdělil přímku, se nazývá počáteční bod polopřímky. Pro určení polopřímky se na polopřímce volí další bod různý od počátečního bodu, tento bod se nazývá pomocný bod.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Polopřímka? resp. co znamená Polopřímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopřímka, odpověď na dotaz co je to Polopřímka?. Víte např. kdo to je Císař? Znáte a víte kdo je Ztohoven? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.