Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Co to je Polopřímka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Polopřímka

Polopřímka je název té části přímky, kterou získáme při rozdělení přímky umístěním jednoho jejího bodu. Takový bod, který rozděluje přímku, se označuje jako počáteční bod polopřímky. Aby polopřímka mohla být určena, je potřeba zvolit na ní další bod, který se neshoduje s bodem počátečním, tzv. pomocný bod.
Graficky je polopřímka vyjádřena rovnou čarou, která směřuje od počátečního bodu směrem k bodu pomocnému a dále. Zápis se provádí pomocí názvu počátečního a pomocného bodu se šipkou nad označením.

Význam slova, termín, co je to Polopřímka? Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Polopřímka? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Polopřímka se nachází v kategorii Matematika

Co znamená pojem Polopřímka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Polopřímka je část přímky, která vznikne rozdělením přímky jedním jejím bodem.

Bod, který rozdělil přímku, se nazývá počáteční bod polopřímky. Pro určení polopřímky se na polopřímce volí další bod různý od počátečního bodu, tento bod se nazývá pomocný bod.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, definice, synonymum, slovo, popis, heslo, význam slova, popis, význam, Matematika, přesný význam, informace

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Polopřímka? resp. co znamená Polopřímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopřímka, odpověď na dotaz co je to Polopřímka?. Víte např. kdo to je Introvert? Znáte a víte kdo je Lichvář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.