Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Co to je Polopřímka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polopřímka?

Polopřímka je název té části přímky, kterou získáme při rozdělení přímky umístěním jednoho jejího bodu. Takový bod, který rozděluje přímku, se označuje jako počáteční bod polopřímky. Aby polopřímka mohla být určena, je potřeba zvolit na ní další bod, který se neshoduje s bodem počátečním, tzv. pomocný bod.
Graficky je polopřímka vyjádřena rovnou čarou, která směřuje od počátečního bodu směrem k bodu pomocnému a dále. Zápis se provádí pomocí názvu počátečního a pomocného bodu se šipkou nad označením.

Význam slova, termín, co je to Polopřímka? Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Polopřímka s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Polopřímka je v kategorii Matematika

Co znamená pojem Polopřímka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Polopřímka je část přímky, která vznikne rozdělením přímky jedním jejím bodem.

Bod, který rozdělil přímku, se nazývá počáteční bod polopřímky. Pro určení polopřímky se na polopřímce volí další bod různý od počátečního bodu, tento bod se nazývá pomocný bod.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: popis, Matematika, Matematika, význam, přesný význam, pojem, slovo, wiki, význam slova, termín, Polopřímka, informace, heslo, význam pojmu, definice

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Polopřímka? resp. co znamená slovo Polopřímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopřímka, odpověď na dotaz co je to Polopřímka?. Víte např. kdo to je Introvert? Znáte a víte kdo je Lichvář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Polopřímka i v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.