Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Co je to Paralaxa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Paralaxa

Úhel, který společně svírají dvě přímky, jež vedou z dvou různých bodů umístěných v prostoru a směřují k jednomu pozorovanému bodu. Pokud je pozorovaný předmět velmi blízko, je paralaxa větší. Čím je ovšem pozorovaný objekt v delší vzdálenosti od míst, z nichž přímky vycházejí, tím je zároveň úhel menší.

Význam slova, termín, co je to Paralaxa? Výraz, termín, definice slova Paralaxa. Co znamená odborný pojem Paralaxa z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Paralaxa? Potom se o definici podělte se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Paralaxa se nachází v kategorii Matematika

Co znamená pojem Paralaxa? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Paralaxa (z řeckého παράλλαξις (parallaxis) znamenající „změna“) je úhel, který svírají přímky vedené ze dvou různých míst v prostoru k pozorovanému bodu. Jako paralaxa se také označuje zdánlivý rozdíl polohy bodu vzhledem k pozadí při pozorování ze dvou různých míst.

Čím dále je pozorovaný předmět od pozorovacích míst, tím je paralaxa menší.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, popis, přesný výraz, význam, přesný význam, význam slova, popis, význam pojmu, vysvětlení, slovo, wiki, formulace, co znamená, heslo, Paralaxa

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Paralaxa? resp. co to je Paralaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paralaxa, odpověď na dotaz co je to Paralaxa?. Víte např. kdo to je Vezír? Znáte a víte kdo je Soudruh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Paralaxa v jiné sekci než Matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.