Co je to?
Definice výrazu Odvěsna. Co znamená odborný pojem Odvěsna z kategorie Matematika?

Co to je Odvěsna? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Odvěsna?

Odvěsna je v geometrii součástí pravoúhlého trojúhelníka. Jako odvěsny jsou označovány jeho dvě kratší strany svírající pravý úhel. Protilehlá nejdelší strana se nazývá přepona.


Co je to Odvěsna? Význam slova, termín, Definice výrazu Odvěsna. Co znamená odborný pojem Odvěsna z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Odvěsna se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: termín, Matematika, lexikon, přesný význam, význam slova, formulace, definice, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, popis, co to je, přesný výraz, význam, wiki, co je to Odvěsna?, terminus technicus, terminologie


Pojem Odvěsna je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Odvěsna ve Wikislovníku

Hledat termín Odvěsna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Odvěsna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Odvěsna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Odvěsna ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Odvěsna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odvěsna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Odvěsna? resp. jaký je význam pojmu Odvěsna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odvěsna, odpověď na dotaz co je to Odvěsna?. Víte např. kdo to je Jan Horník? Znáte a víte kdo je Jitka Molavcová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.