Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Co to je Nepřímá úměrnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nepřímá úměrnost

Nepřímá úměrnost je matematický pojem. Dá se vypočítat početně, graficky nebo úvahou. Definuje závislost proměnné x na proměnné y. V praxi vypadá nepřímá úměrnost tak, že kolikrát se zmenší x, tolikrát se zvětší y, a kolikrát se zvětší x, tolikrát se zmenší y.
Grafickým vyjádřením nepřímé úměrnosti je hyperbola, početně se využívá především jako trojčlenka.


Co je to Nepřímá úměrnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nepřímá úměrnost? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nepřímá úměrnost je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovo, definice, odborné názvosloví, popis, termín, lexikon, synonymum, co znamená, pojem, význam pojmu, význam slova, terminologie, Nepřímá úměrnost, význam, wiki, co je to Nepřímá úměrnost?, Matematika, formulace


Pojem Nepřímá úměrnost je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Nepřímá úměrnost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Nepřímá úměrnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Nepřímá úměrnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Nepřímá úměrnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepřímá úměrnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Nepřímá úměrnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nepřímá úměrnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepřímá úměrnost například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Nepřímá úměrnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nepřímá úměrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepřímá úměrnost, odpověď na dotaz co je to Nepřímá úměrnost?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Disident? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.