Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je to Mantisa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mantisa

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.

Význam slova, termín, co je to Mantisa? Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Mantisa? Pak se o ní podělte s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Mantisa je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovo, synonymum, heslo, co znamená, přesný význam, vysvětlení, termín, Matematika, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, popis, formulace, slovník, popis

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Mantisa? resp. jaká je definice termínu Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je Jezuita? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.