Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.

Význam slova, termín, co je to Kvadratura kruhu? Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kvadratura kruhu s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika

Co znamená pojem Kvadratura kruhu? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: přesný výraz, termín, definice, popis, co to je, význam slova, pojem, wiki, význam pojmu, formulace, vysvětlení, slovo, Kvadratura kruhu, informace, význam

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kvadratura kruhu? resp. co znamená slovo Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Optimista? Znáte a víte kdo je Šaman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kvadratura kruhu i v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.