Co je to?
Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Co je to Interpolace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Interpolace

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.

Význam slova, termín, co je to Interpolace? Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Interpolace se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Interpolace je v kategorii Matematika

Co znamená pojem Interpolace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, přesný výraz, formulace, Interpolace, vysvětlení, informace, Matematika, přesný význam, synonymum, heslo, popis, co to je, význam

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Interpolace? resp. jaká je definice termínu Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Interpolace hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?