Co je to?
Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Co je to Interpolace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Interpolace?

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.

Význam slova, termín, co je to Interpolace? Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Interpolace? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Interpolace se nachází v kategorii Matematika

Co znamená pojem Interpolace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: přesný význam, pojem, formulace, Matematika, wiki, co to je, heslo, termín, slovo, popis, definice, informace, význam pojmu, popis, slovník

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Interpolace? resp. jaká je definice slova Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?