Co je to?
Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Co je to Fraktál? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fraktál

Fraktál je druh obrazce, geometrický objekt, jehož každá část při zvětšení vypadá jako ta část, ze které byla původní část vybrána. Obrazce tedy mají i při různých velikostech velmi podobný vzhled. Jeho parametry se však mohou měnit a fraktály tak mohou být velmi krásné a různé.
Proces jejich vytváření se nazývá iterační proces, kdy odchylky na začátku vytvářejí odlišné zajímavé výsledky. Na pohled vypadá fraktál jako velice složitý objekt, matematická struktura je však jednoduchá.

Význam slova, termín, co je to Fraktál? Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Fraktál můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fraktál je v kategorii Matematika

Klíčová slova: informace, Matematika, co to je, význam, synonymum, slovník, formulace, termín, význam slova, pojem, Matematika, wiki, přesný výraz, co znamená, heslo, Fraktál

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fraktál? resp. jaký je význam pojmu Fraktál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraktál, odpověď na dotaz co je to Fraktál?. Víte např. kdo to je Ivo Valenta? Znáte a víte kdo je Spisovatel? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.