Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je to Dualita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dualita

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.

Význam slova, termín, co je to Dualita? Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Dualita je v sekci Matematika

Klíčová slova: informace, co to je, wiki, formulace, slovo, Matematika, synonymum, co znamená, přesný výraz, Matematika, Dualita, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, přesný význam, význam

Co znamená pojem Dualita? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dualita? resp. jaká je definice termínu Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Hans Zimmer? Znáte a víte kdo je Reverend? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.