Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je to Dualita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dualita

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.

Význam slova, termín, co je to Dualita? Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Dualita můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Dualita se nachází v kategorii Matematika

Co znamená pojem Dualita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, formulace, přesný význam, termín, definice, Matematika, slovo, popis, význam, popis, přesný výraz, heslo, Matematika, pojem

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Dualita? resp. jaká je definice slova Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Rabín? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Dualita i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.