Co je to?
Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je to Derivace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Derivace?

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.

Význam slova, termín, co je to Derivace? Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Derivace? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Derivace je v sekci Matematika

Co znamená pojem Derivace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, heslo, Matematika, Derivace, Matematika, informace, význam, slovo, přesný význam, formulace, definice, wiki, synonymum, pojem, význam pojmu

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Derivace? resp. jaká je definice termínu Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Kanovník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Derivace hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.