Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Co je to Dělitel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dělitel?

Dělitel je v matematice pojmenování pro prvek, kterým se dělí, užívá se i pro pojem dělitelnosti, kde označuje prvek, který dělí jiné prvky. V aritmetice je dělitel jedním ze členů binárních operací, které probíhají mezi dvěma čísly číselného oboru. Výsledkem tohoto dělení nemusí být celé číslo, rozlišuje se pak dělení beze zbytku nebo se zbytkem.
Při matematických operacích se často hledá největší společný dělitel – tedy takové největší číslo, kterým lze beze zbytku dělit všechna čísla množiny.

Význam slova, termín, co je to Dělitel? Definice odborného termínu, slova Dělitel. Co znamená pojem Dělitel z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Dělitel můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Dělitel je v sekci Matematika

Co znamená pojem Dělitel? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Dělitel může být:

1. dělitel (dělení) - prvek, kterým je děleno
2. dělitel (dělitelnost) - prvek dělící jiný prvek beze zbytku

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, Matematika, slovník, informace, Matematika, popis, přesný význam, přesný výraz, heslo, co to je, synonymum, význam, Dělitel, význam slova, termín

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dělitel? resp. co je to Dělitel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělitel, odpověď na dotaz co je to Dělitel?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Workoholik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dělitel i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.