Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Co je to Čtyřúhelník? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čtyřúhelník?

Čtyřúhelník je pojem z oblasti geometrie. Jedná se o rovinný útvar, mnohoúhelník, který má čtyři vrcholy a čtyři strany. Vnitřní úhly čtyřúhelníku v součtu dávají vždy 360 stupňů. Čtyřúhelník lze úhlopříčkou rozdělit na dva trojúhelníky.
Existuje více druhů čtyřúhelníků, základní dělení je na konvexní a nekonvexní. Čtyřúhelníky jsou například obdélník, čtverec, kosočtverec, tedy rovnoběžníky, dále lichoběžník nebo deltoid.

Význam slova, termín, co je to Čtyřúhelník? Výraz, termín, definice slova Čtyřúhelník. Co znamená odborný pojem Čtyřúhelník z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Čtyřúhelník? s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Čtyřúhelník se nachází v kategorii Matematika

Co znamená pojem Čtyřúhelník? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Čtyřúhelník je rovinný geometrický útvar, mnohoúhelník se čtyřmi vrcholy a čtyřmi stranami.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: co to je, Matematika, popis, vysvětlení, formulace, termín, Matematika, slovník, pojem, heslo, přesný význam, slovo, popis, definice, význam pojmu

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Čtyřúhelník? resp. jaká je definice slova Čtyřúhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřúhelník, odpověď na dotaz co je to Čtyřúhelník?. Víte např. kdo to je Nimrod? Znáte a víte kdo je Snob? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Čtyřúhelník hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.