Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čitatel. Co znamená pojem Čitatel z kategorie Matematika?

Co to je Čitatel? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Čitatel

Čitatel je součástí zlomku a nachází se v horní části zlomku nad zlomkovou čarou. Čitatel je informací o tom, kolik dílů z nějakého celku vyjadřuje zlomek. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako jmenovatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Jestliže pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.

Význam slova, termín, co je to Čitatel? Odborný termín, výraz, slovo Čitatel. Co znamená pojem Čitatel z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Čitatel doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Čitatel se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: co znamená, Čitatel, Čitatel, termín, Matematika, synonymum, přesný význam, význam, slovník, slovo, co to je, informace, heslo, význam slova, význam pojmu, formulace

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Čitatel? resp. co přesně označuje termín Čitatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čitatel, odpověď na dotaz co je to Čitatel?. Víte např. kdo to je Předškolák? Znáte a víte kdo je Dolph Lundgren? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Čitatel hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.