Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Celé číslo? Význam slova

Co znamená termín Celé číslo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Celé číslo je označení skupiny přirozených čísel, nul a celých záporných čísel. Množina celých čísel nese označení podle německého slova Zahlen, což znamená čísla, písmeno Z. Celá čísla tvoří nekonečnou skupinu čísel.
Obor, který se věnuje problematice celých čísel, se nazývá teorie čísel. Celá čísla nemají desetinnou část, jejich typickými vlastnostmi jsou uzavřenost na násobení a sčítání a odečítání, ne však na dělení.

Význam slova, termín, co je to Celé číslo? Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Celé číslo? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Celé číslo je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, formulace, přesný výraz, heslo, definice, Celé číslo, co znamená, popis, Matematika, Celé číslo, wiki, vysvětlení, informace, význam slova, termín, slovo

Co znamená pojem Celé číslo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Celá čísla se skládají z přirozených čísel (1, 2, 3, …), nuly (0) a záporných celých čísel (-1, -2, -3, …). Množina celých čísel se v matematice většinou označuje Z, nebo {displaystyle mathbb {Z} }, podle Zahlen (německy čísla). Podobně jako přirozená čísla, tvoří celá čísla nekonečnou spočetnou množinu. Studiem celých čísel se zabývá teorie čísel.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Celé číslo? resp. co je to Celé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celé číslo, odpověď na dotaz co je to Celé číslo?. Víte např. kdo to je Wotan? Znáte a víte kdo je Živnostník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Celé číslo hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.