Co je to?
Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Axióm?

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.

Význam slova, termín, co je to Axióm? Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Axióm? s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Axióm se nachází v kategorii Matematika

Co znamená pojem Axióm? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, informace, heslo, termín, synonymum, Matematika, význam slova, popis, wiki, pojem, vysvětlení, slovník, přesný význam, popis

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Axióm? resp. jaký je přesný význam slova Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Řeholník? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Axióm hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.