Co je to?
Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Axióm

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.

Význam slova, termín, co je to Axióm? Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Axióm s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Axióm je v kategorii Matematika

Klíčová slova: pojem, Matematika, synonymum, popis, wiki, přesný význam, slovník, informace, význam, vysvětlení, definice, slovo, termín, Axióm, význam slova, co to je

Co znamená pojem Axióm? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Axióm? resp. jaký je přesný význam slova Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Reptilián? Znáte a víte kdo je Kněz? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.