Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aproximace. Co znamená pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Co to je Aproximace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aproximace?

Přiblížení k nepřesnému a špatně vyjádřitelnému výsledku. Aproximace vyjadřuje přiblížení k něčemu, co nelze přesně analyticky vyjádřit. Používá se v matematice nebo ve fyzice tam, kde dostupné metody analýz a výpočtů jsou příliš složité a nenabízejí přesný výsledek. Aproximace poskytuje řešení a zjednodušuje složitost problému.

Význam slova, termín, co je to Aproximace? Odborný termín, výraz, slovo Aproximace. Co znamená pojem Aproximace z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aproximace s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Aproximace patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: co to je, Matematika, význam, pojem, slovník, informace, popis, vysvětlení, slovo, Aproximace, formulace, Matematika, Aproximace, synonymum, definice, co znamená

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aproximace?

Aproximace (přiblížení) je znázornění něčeho, co není přesné, ale je to stále dost blízko na to, aby to bylo použitelné. I když je nejčastěji používána na čísla, používá se i na matematické funkce, tvary a fyzikální zákony.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aproximace? resp. co přesně označuje termín Aproximace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aproximace, odpověď na dotaz co je to Aproximace?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Kardinál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?