Co je to?
Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Co je to Žalm? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Žalm?

Žalm je druh (před)křesťanské zpívané modlitby. Se žalmy se setkáme především v biblickém Starém zákonu, konrétně v Knize žalmů. Tyto modlitby byly doprovázeny hrou na strunné nástroje. Žalmy nebyly jen křesťanskou specialitou, jejich doklady byly nalezeny i v literaturách jiných starověkých národů a civilizací (Ugarit).

Význam slova, termín, co je to Žalm? Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Žalm patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, slovník, význam slova, pojem, wiki, Literatura, heslo, význam, definice, termín, co znamená, synonymum, Žalm, přesný výraz, Literatura

Co znamená pojem Žalm? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Žalm je literární útvar známý především z Bible, zvláště ze Starého zákona. Najdeme jej však i v mimobiblické literatuře, např. v textech z Ugaritu. Jedná se o modlitbu psanou poetickou formou za pomoci klasických semitských jazykových nástrojů (přízvuky, paralelismus, chiasmus, apod.). Kromě modlitby spíše soukromého charakteru se může jednat i o modlitbu veřejnou, např. o zpěv při královské intronizaci, při národních slavnostech apod.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Žalm? resp. co znamená výraz Žalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žalm, odpověď na dotaz co je to Žalm?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Žalm i v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.