Co je to?
Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Co to je Traktát? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Traktát?

Traktát je specifický literární útvar typický pro středověké, často nábožensky zaměřené spisy. Jedná se o pojednání nebo kázání, tedy text, který měl na základě uváděných příkladů vést čtenáře ke "správnému" chování a jednání, instruovat ho, poskytovat návod na mravný a čestný život podle křesťanských zásad. V širším pojetí slouží traktát k šíření myšlenek politického nebo náboženského charakteru.

Význam slova, termín, co je to Traktát? Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Traktát můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Traktát je v sekci Literatura

Klíčová slova: význam slova, formulace, vysvětlení, Traktát, popis, wiki, přesný význam, přesný výraz, slovo, Traktát, význam pojmu, Literatura, informace, Literatura, definice, termín

Co znamená pojem Traktát? Výraz, definice slova z Wikipedie

Traktát (z lat. trahere táhnout nebo tractare pojednávat) označuje pojednání jakožto literární žánr. Literárního žánru traktátu se užívá především k šíření náboženských nebo politických idejí. Traktát se snaží většinou pojednat vcelku a přehledně o zvoleném tématu či o nějaké oblasti lidského poznání – obecně si neklade nároky na velkou originalitu.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Traktát? resp. co znamená slovo Traktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traktát, odpověď na dotaz co je to Traktát?. Víte např. kdo to je Youtuber? Znáte a víte kdo je Michael Kocáb? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..