Co je to?
Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Co to je Traktát? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Traktát?

Traktát je specifický literární útvar typický pro středověké, často nábožensky zaměřené spisy. Jedná se o pojednání nebo kázání, tedy text, který měl na základě uváděných příkladů vést čtenáře ke "správnému" chování a jednání, instruovat ho, poskytovat návod na mravný a čestný život podle křesťanských zásad. V širším pojetí slouží traktát k šíření myšlenek politického nebo náboženského charakteru.

Význam slova, termín, co je to Traktát? Definice výrazu Traktát. Co znamená odborný pojem Traktát z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Traktát se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: Literatura, heslo, synonymum, slovník, slovo, informace, formulace, Traktát, termín, Literatura, co znamená, vysvětlení, co to je, definice, význam slova, popis

Co označuje termín Traktát? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Traktát (z lat. trahere táhnout nebo tractare pojednávat) označuje pojednání jakožto literární žánr. Literárního žánru traktátu se užívá především k šíření náboženských nebo politických idejí. Traktát se snaží většinou pojednat vcelku a přehledně o zvoleném tématu či o nějaké oblasti lidského poznání – obecně si neklade nároky na velkou originalitu.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Traktát? resp. co se skrývá pod slovem Traktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Traktát, odpověď na dotaz co je to Traktát?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Michael Kocáb? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..