Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Co je to Sága? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sága

Pod pojmem sága rozumíme obsáhlé příběhy ze skandinávské a germánské minulosti. Slovo sága má původ v islandštině a jedná se o příběhy s tématikou válečných výprav Vikingů, osidlování nových území nebo pomsty nepřátelům. Většina ság je psána norsky nebo islandsky. Ságy vycházejí ze skutečných historických událostí, ale podobně jako třeba pověsti nezachycují skutečnost úplně věrně. Objevuje se v nich aliterační verš (shoda počátečních písmen u přízvučných slov).


Co je to Sága? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sága s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sága se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: co to je, lexikon, definice pojmu, heslo, Literatura, význam slova, slovo, význam pojmu, formulace, informace, synonymum, wiki, význam, odborný výraz, přesný výraz, terminus technicus, definice, slovník


Pojem Sága je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sága? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sága (pochází z islandského slova saga, množné číslo sögur) je označení pro příběh s tematikou dávné skandinávské a germánské historie, o prvních vikinských výpravách, osidlování Islandu a krevní msty mezi islandskými rodinami. Většinou jsou psány islandštinou nebo starou norštinou.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Sága ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sága ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Sága ve Wikizdrojích

Hledat termín Sága ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Sága ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Sága na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sága například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Sága? resp. co znamená slovo Sága? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sága, odpověď na dotaz co je to Sága?. Víte např. kdo to je Jiří Suchý? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.