Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Co to je Reportáž? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Reportáž

Každý z nás jistě někdy četl reportáž, ale málokdo umí přesně popsat, o co se vlastně jedná. Reportáž patří mezi literární útvary a používá se hlavně v žurnalistice. Popisuje a zobrazuje skutečnost na základě faktů, které autor získává přímým sledováním.
Reportáž se může připravovat čtyřmi způsoby - přímou účastí, pozorováním, sběrem faktů a konfrontací pohledů. Často se jedná o kombinaci několika způsobů. Základem reportáže je popisný postup. Každá správná reportáž by měla usilovat o zajímavost.
V historii se prosadilo mnoho reportérů, k našim nejdůležitější patří Egon Ervín Kisch.

Význam slova, termín, co je to Reportáž? Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Reportáž se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Reportáž se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, co to je, wiki, heslo, termín, formulace, přesný výraz, slovník, význam, synonymum, pojem, Literatura, význam slova, definice, slovo, přesný význam

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Reportáž?

Reportáž (z franc. reporter - přinášet) je literární útvar používaný především v žurnalistice, reportáž popisuje a zobrazuje skutečnost na základě konkrétních faktů, většinou získaných přímou účastí nebo pozorováním.

Autor reportáže - reportér či reportérka - se pohybuje na hranici zpravodajství a publicistiky: událost popisuje a zároveň ji i hodnotí, jeho postoj je často zřetelný a ovlivňuje kompozici. Podstatnými znaky reportáže je věcnost, důraz na detail (vyžaduje všímavost reportéra), být přesný a pokud možno objektivní. Reportáž je jakýmsi rozšířeným zpravodajstvím, podrobnější a „přímo u toho“. Reportáž může být psaná + obrazová (noviny), rozhlasová či televizní.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Reportáž? resp. co to je Reportáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reportáž, odpověď na dotaz co je to Reportáž?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Rasista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.