Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Co to je Reportáž? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Reportáž?

Každý z nás jistě někdy četl reportáž, ale málokdo umí přesně popsat, o co se vlastně jedná. Reportáž patří mezi literární útvary a používá se hlavně v žurnalistice. Popisuje a zobrazuje skutečnost na základě faktů, které autor získává přímým sledováním.
Reportáž se může připravovat čtyřmi způsoby - přímou účastí, pozorováním, sběrem faktů a konfrontací pohledů. Často se jedná o kombinaci několika způsobů. Základem reportáže je popisný postup. Každá správná reportáž by měla usilovat o zajímavost.
V historii se prosadilo mnoho reportérů, k našim nejdůležitější patří Egon Ervín Kisch.

Význam slova, termín, co je to Reportáž? Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Reportáž s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Reportáž je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Reportáž? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Reportáž (z franc. reporter - přinášet) je literární útvar používaný především v žurnalistice, reportáž popisuje a zobrazuje skutečnost na základě konkrétních faktů, většinou získaných přímou účastí nebo pozorováním.

Autor reportáže - reportér či reportérka - se pohybuje na hranici zpravodajství a publicistiky: událost popisuje a zároveň ji i hodnotí, jeho postoj je často zřetelný a ovlivňuje kompozici. Podstatnými znaky reportáže je věcnost, důraz na detail (vyžaduje všímavost reportéra), být přesný a pokud možno objektivní. Reportáž je jakýmsi rozšířeným zpravodajstvím, podrobnější a „přímo u toho“. Reportáž může být psaná + obrazová (noviny), rozhlasová či televizní.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, co to je, přesný výraz, pojem, Reportáž, význam, slovo, definice, vysvětlení, formulace, Literatura, přesný význam, popis, slovník

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Reportáž? resp. co je to Reportáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reportáž, odpověď na dotaz co je to Reportáž?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Mikuláš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Reportáž i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.