Co je to?
Definice výrazu Recenze. Co znamená odborný pojem Recenze z kategorie Literatura?

Co to je Recenze? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Recenze?

Recenze je v současné době nejčastěji chápána jako písemný útvar, který má za úkol informovat čtenáře o nějakém novém produktu, případně o události nebo situaci.
Recenze se vyskytuje jak v odborných periodikách, tak i v časopisech nebo magazínech určených široké základně lidí.
Recenze má poměrně vysoký význam, pokud je dobře napsaná, může posloužit i jako reklamní produkt, na který dá obrovské procento lidí.


Co je to Recenze? Význam slova, termín, Definice výrazu Recenze. Co znamená odborný pojem Recenze z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Recenze je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Recenze, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, termín, odborné názvosloví, význam, odborný výraz, wiki, význam slova, pojem, terminus technicus, co je to Recenze?, informace, přesný výraz, formulace, lexikon


Pojem Recenze je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Recenze můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Recenze (z lat. re-censeó, (znovu) posoudit, zhodnotit) je písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla. Autor recenze je recenzent. Recenze může být určena k publikaci, anebo naopak jako podklad recenzního řízení, v němž se o publikaci rozhoduje.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Recenze na Youtube

Hledat termín Recenze na Google.cz

Zkusit najít slovo Recenze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Recenze ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Recenze ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Recenze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Recenze například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Recenze? resp. co označuje slovo Recenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recenze, odpověď na dotaz co je to Recenze?. Víte např. kdo to je Dwight Eisenhower? Znáte a víte kdo je Pesimista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.