Co je to?
Definice výrazu Recenze. Co znamená odborný pojem Recenze z kategorie Literatura?

Co to je Recenze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Recenze

Recenze je v současné době nejčastěji chápána jako písemný útvar, který má za úkol informovat čtenáře o nějakém novém produktu, případně o události nebo situaci.
Recenze se vyskytuje jak v odborných periodikách, tak i v časopisech nebo magazínech určených široké základně lidí.
Recenze má poměrně vysoký význam, pokud je dobře napsaná, může posloužit i jako reklamní produkt, na který dá obrovské procento lidí.

Význam slova, termín, co je to Recenze? Definice výrazu Recenze. Co znamená odborný pojem Recenze z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Recenze sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Recenze je v kategorii Literatura

Klíčová slova: wiki, synonymum, přesný výraz, Recenze, informace, Literatura, formulace, popis, slovník, přesný význam, heslo, termín, Recenze, co to je, význam, co znamená

Co znamená pojem Recenze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Recenze (z lat. re-censeó, (znovu) posoudit, zhodnotit) je písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla. Autor recenze je recenzent. Recenze může být určena k publikaci, anebo naopak jako podklad recenzního řízení, v němž se o publikaci rozhoduje.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Recenze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Recenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recenze, odpověď na dotaz co je to Recenze?. Víte např. kdo to je Sabina Slonková? Znáte a víte kdo je Pesimista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Recenze i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.