Co je to?
Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Co je to Rčení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rčení?

Rčení je pojmenování pro výtvor lidové slovesnosti. Jedná se o slovní ztvárnění životních zkušeností pomocí kratší průpovídky, většinou jde o jednu větu či souvětí. Rčení lze na rozdíl od podobných útvarů libovolně časovat.
Velmi často užívaným druhem rčení je přirovnání, pomocí něhož je určitá vlastnost dotčené osoby nebo objektu přirovnána k typické vlastnosti jiné osoby předmětu či živočicha. Přirovnání může mít různé podoby.


Co je to Rčení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rčení s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rčení patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, slovo, terminologie, definice, co znamená, význam slova, význam pojmu, pojem, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, popis, termín, lexikon, synonymum, co to je, slovník


Pojem Rčení je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Rčení v následujících zdrojích

Hledat výraz Rčení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rčení ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rčení ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rčení na Youtube

Zkusit najít pojem Rčení ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Rčení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rčení například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rčení? resp. co znamená výraz Rčení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rčení, odpověď na dotaz co je to Rčení?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Pavel Novotný? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.