Co je to?
Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Co je to Rčení? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rčení

Rčení je pojmenování pro výtvor lidové slovesnosti. Jedná se o slovní ztvárnění životních zkušeností pomocí kratší průpovídky, většinou jde o jednu větu či souvětí. Rčení lze na rozdíl od podobných útvarů libovolně časovat.
Velmi často užívaným druhem rčení je přirovnání, pomocí něhož je určitá vlastnost dotčené osoby nebo objektu přirovnána k typické vlastnosti jiné osoby předmětu či živočicha. Přirovnání může mít různé podoby.

Význam slova, termín, co je to Rčení? Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Rčení je v sekci Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, pojem, Rčení, popis, informace, co znamená, formulace, termín, přesný význam, Literatura, Literatura, význam

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Rčení? resp. co znamená výraz Rčení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rčení, odpověď na dotaz co je to Rčení?. Víte např. kdo to je Michal Hašek? Znáte a víte kdo je Josef Suk? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.