Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Co je to Rapsodie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rapsodie

Rapsodie bylo původní starořecké označení pro literární pásmo. To bylo tvořeno částmi z homérských eposů. Recitátor či přednašeč – tzv. rapsod- ho předzpěvoval, recitoval nebo přednášel publiku. Z této podoby rapsodie se později vyvinuly básně lyrického nebo epického základu, které se vyznačovaly vznešeným obsahem a formou.
Rapsodii najdete i v oblasti hudby, kde se tímto pojmenováním označuje dramatická instrumentální skladba, ve které se střídají části rytmické a melodické.


Co je to Rapsodie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rapsodie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rapsodie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, Rapsodie, co je to Rapsodie?, termín, definice pojmu, vysvětlení, co to je, heslo, popis, wiki, definice, pojem, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, Literatura, význam slova, co znamená


Pojem Rapsodie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rapsodie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rapsodie je původně literární pásmo, které bylo vytvořeno z úryvků starořeckých homérských eposů a které bylo přednášeno (recitováno či předzpěvováno) tzv. rapsódem. Později se z této původní literární formy vyvinula lyrická nebo i epická báseň vzletného či vznešeného obsahu a formy.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rapsodie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Rapsodie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Rapsodie na Google.cz

Hledat slovo Rapsodie ve Wikislovníku

Hledat termín Rapsodie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Rapsodie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rapsodie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rapsodie? resp. jaký je význam slova Rapsodie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rapsodie, odpověď na dotaz co je to Rapsodie?. Víte např. kdo to je Jan Kraus? Znáte a víte kdo je Zbabělec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Rapsodie hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.