Co je to?
Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Co je to Próza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Próza?

Próza je označení pro (umělecké) sdělení psané formou souvislého textu. Díla psaná v próze (povídky, romány, pohádky apod.) jsou většinou epická (mají děj).

Význam slova, termín, co je to Próza? Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Próza můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Próza se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Próza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Próza (prosa), výraz pochází z latinského výrazu prósa orátio - tj. řeč hovořící přímo, nerýmovaně, próza je tedy každý psaný text nepsaný ve verších. Jde tedy o běžnou, přirozenou formou psaného textu na rozdíl od „vázané řeči“ čili poezie.
Odtud také prozaický, napsaný v próze, v přeneseném smyslu protiklad vznešeného.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: pojem, informace, heslo, Literatura, formulace, slovník, přesný význam, význam slova, slovo, co to je, co znamená, význam, popis, popis, význam pojmu

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Próza? resp. co znamená Próza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Próza, odpověď na dotaz co je to Próza?. Víte např. kdo to je Kentaur? Znáte a víte kdo je Biskup? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Próza hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.