Co je to?
Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Co je to Próza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Próza?

Próza je označení pro (umělecké) sdělení psané formou souvislého textu. Díla psaná v próze (povídky, romány, pohádky apod.) jsou většinou epická (mají děj).

Význam slova, termín, co je to Próza? Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Próza s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Próza se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Próza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Próza (prosa), výraz pochází z latinského výrazu prósa orátio - tj. řeč hovořící přímo, nerýmovaně, próza je tedy každý psaný text nepsaný ve verších. Jde tedy o běžnou, přirozenou formou psaného textu na rozdíl od „vázané řeči“ čili poezie.
Odtud také prozaický, napsaný v próze, v přeneseném smyslu protiklad vznešeného.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Literatura, co znamená, význam slova, slovo, wiki, formulace, heslo, informace, přesný význam, Literatura, význam, Próza, popis, synonymum, definice

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Próza? resp. jaký je přesný význam slova Próza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Próza, odpověď na dotaz co je to Próza?. Víte např. kdo to je Kentaur? Znáte a víte kdo je Biskup? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Próza hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.