Co je to?
Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Co je to Próza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Próza?

Próza je označení pro (umělecké) sdělení psané formou souvislého textu. Díla psaná v próze (povídky, romány, pohádky apod.) jsou většinou epická (mají děj).

Význam slova, termín, co je to Próza? Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Próza s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Próza patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: wiki, co to je, co znamená, formulace, Literatura, význam slova, význam, synonymum, definice, popis, význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, Literatura, termín, pojem

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Próza můžete dozvědět následující

Próza (prosa), výraz pochází z latinského výrazu prósa orátio - tj. řeč hovořící přímo, nerýmovaně, próza je tedy každý psaný text nepsaný ve verších. Jde tedy o běžnou, přirozenou formou psaného textu na rozdíl od „vázané řeči“ čili poezie.
Odtud také prozaický, napsaný v próze, v přeneseném smyslu protiklad vznešeného.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Próza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Próza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Próza, odpověď na dotaz co je to Próza?. Víte např. kdo to je Pedofil? Znáte a víte kdo je Ďábel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.