Co je to?
Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co je to Přísloví? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Přísloví?

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.

Význam slova, termín, co je to Přísloví? Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Přísloví můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Přísloví se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Přísloví? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.

Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: informace, slovo, popis, slovník, přesný výraz, význam pojmu, Přísloví, Literatura, přesný význam, termín, formulace, popis, co znamená, vysvětlení, pojem

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Přísloví? resp. jaká je definice slova Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Snacha? Znáte a víte kdo je Drákula? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Přísloví i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.