Co je to?
Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co je to Přísloví? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přísloví?

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.

Význam slova, termín, co je to Přísloví? Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Přísloví s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Přísloví je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Přísloví? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.

Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, heslo, Literatura, synonymum, formulace, popis, slovo, co to je, termín, wiki, význam pojmu, pojem

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Přísloví? resp. jaká je definice termínu Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Snacha? Znáte a víte kdo je Drákula? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.