Co je to?
Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Co je to Preambule? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Preambule?

Oficiální písemné dokumenty většinou mají slavnostní úvod, který se z latiny pojmenovává preambule. V drtivé většině případů preambule obsahují státní ústavy. Ty často obsahují část historickou a část, která určuje hodnoty a zásady pro fungování státu. Preambule říká, jaký účel, záměr, smysl nebo význam má následující text.

Význam slova, termín, co je to Preambule? Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Preambule? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Preambule se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Preambule? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Preambule (z lat. preambulus - úvodní, předcházející) je úvodní, zpravidla slavnostní, část textu nějakého písemného dokumentu (např. listin, stanov nebo právních předpisů, jako jsou zákony a ústavy), která stanovuje úmysl, záměr, význam či smysl textu následujícího za preambulí.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, definice, synonymum, význam pojmu, slovo, slovník, vysvětlení, Literatura, Literatura, popis, wiki, Preambule, význam slova, formulace, co to je

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Preambule? resp. jaký je přesný význam slova Preambule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preambule, odpověď na dotaz co je to Preambule?. Víte např. kdo to je Nymfa? Znáte a víte kdo je Venuše? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.