Co je to?
Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Co je to Preambule? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Preambule?

Oficiální písemné dokumenty většinou mají slavnostní úvod, který se z latiny pojmenovává preambule. V drtivé většině případů preambule obsahují státní ústavy. Ty často obsahují část historickou a část, která určuje hodnoty a zásady pro fungování státu. Preambule říká, jaký účel, záměr, smysl nebo význam má následující text.

Význam slova, termín, co je to Preambule? Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Preambule s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Preambule se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Preambule? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Preambule (z lat. preambulus - úvodní, předcházející) je úvodní, zpravidla slavnostní, část textu nějakého písemného dokumentu (např. listin, stanov nebo právních předpisů, jako jsou zákony a ústavy), která stanovuje úmysl, záměr, význam či smysl textu následujícího za preambulí.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: pojem, synonymum, Literatura, přesný výraz, přesný význam, co to je, význam pojmu, wiki, formulace, termín, popis, Preambule, slovo, popis, definice

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Preambule? resp. jaká je definice slova Preambule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preambule, odpověď na dotaz co je to Preambule?. Víte např. kdo to je Nymfa? Znáte a víte kdo je Venuše? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Preambule v jiné sekci než Literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.