Co je to?
Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Co je to Preambule? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Preambule?

Oficiální písemné dokumenty většinou mají slavnostní úvod, který se z latiny pojmenovává preambule. V drtivé většině případů preambule obsahují státní ústavy. Ty často obsahují část historickou a část, která určuje hodnoty a zásady pro fungování státu. Preambule říká, jaký účel, záměr, smysl nebo význam má následující text.


Co je to Preambule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Preambule se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: formulace, terminologie, přesný význam, synonymum, co je to Preambule?, heslo, definice, co znamená, přesný výraz, co to je, slovo, wiki, význam slova, význam, informace, Literatura, lexikon, pojem


Pojem Preambule je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Preambule?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Preambule (z lat. preambulus - úvodní, předcházející) je úvodní, zpravidla slavnostní, část textu nějakého písemného dokumentu (např. listin, stanov nebo právních předpisů, jako jsou zákony a ústavy), která stanovuje úmysl, záměr, význam či smysl textu následujícího za preambulí.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Preambule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Preambule ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Preambule ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Preambule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Preambule ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Preambule na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Preambule například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Preambule? resp. co se přesně ukrývá za slovem Preambule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preambule, odpověď na dotaz co je to Preambule?. Víte např. kdo to je Abiturient? Znáte a víte kdo je Múza? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.