Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Co to je Povídka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Povídka

Povídka je epický prozaický literární útvar kratšího rozsahu. Povídka mívá menší počet postav, jednu dějovou linii a jednoduchý děj. První povídky v dnešní slova smyslu vznikly počátkem 19. století. Mezi nejznámější autory povídek patřili spisovatelé Edgar Allan Poe, Ernest Hemingway, Karel Čapek nebo Jaroslav Hašek.


Co je to Povídka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Povídka s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Povídka je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovník, co je to Povídka?, definice, synonymum, názvosloví, význam, odborný výraz, význam pojmu, termín, přesný význam, lexikon, definice pojmu, co to je, Povídka, terminologie, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví


Pojem Povídka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Povídka můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Povídka je prozaický epický útvar kratšího rozsahu než román. Od románu se liší také tím, že zachycuje pouze jeden aspekt života, ne život jako celek.

Hlavními rysy povídky jsou jednoduchý děj a neměnnost charakteru hlavní postavy.

Kořeny sahají do dávných dob vypravěčské tradice, ale za dobu vzniku povídky jako žánru je považován počátek 19. století.

Další informační zdroje o slovu Povídka

Hledat výraz Povídka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Povídka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Povídka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Povídka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Povídka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Povídka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Povídka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Povídka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Povídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povídka, odpověď na dotaz co je to Povídka?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Bruce Willis? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?