Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Poezie. Co znamená pojem Poezie z kategorie Literatura?

Co to je Poezie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Poezie?

Mezi základní druhy literatury patří drama, próza a poezie. Poezie se též dá nazvat básnictvím. Toto umělecké dílo se od běžné mluvy odlišuje používáním specifických uměleckých prostředků.
Do středověku existovalo minimum děl psaných jinak, než básnickou formou. Poezie byla převažujícím žánrem až do osmnáctého století. Devatenácté století se neslo ve vyrovnaném stavu mezi poezií a prózou, zatímco století dvacáté plně ovládla próza.
Próza se ještě dále dělí podle přítomnosti či absence děje. Rozdělujeme epickou, lyrickou a lyricko-epickou poezii.

Význam slova, termín, co je to Poezie? Odborný termín, výraz, slovo Poezie. Co znamená pojem Poezie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Poezie s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Poezie je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Poezie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Poezie (z řeckého poiésis - tvorba) je básnictví. Poezie je vedle prózy a dramatu základním druhem literatury. Autor toho druhu umění je označován za básníka, resp. básnířku.

Jedná se o jazykové dílo, které se od běžné mluvy odlišuje používáním uměleckých prostředků (rým, rytmus, metrum, obraznost nebo symbolika).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, Literatura, přesný význam, pojem, popis, formulace, synonymum, význam pojmu, význam slova, co znamená, popis, co to je, Poezie, wiki

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Poezie? resp. jaký je význam slova Poezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poezie, odpověď na dotaz co je to Poezie?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Youtuber? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.