Co je to?
Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Co je to Novela? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Novela?

Literatura se různě dělí a jedním z jejích základních rozdělení je na poezii a prózu. Próza se též dále vyděluje a jedním z prozaických žánrů je i novela. Má kratší nebo střední rozsah, což velice často připomíná povídku, s níž se novela občas plete. Novela se snaží soustředit na jednoduchou dějovou linii. Příběhu se snaží věnovat důsledně, stupňuje ho a vede ho k tzv. bodu obratu, který je základem kompozice novely.
Kořeny moderní evropské novely najdeme u slavného italského spisovatele Giovanniho Boccacia a jeho díla Dekameron. Mezi české autory řadíme Boženu Němcovou či Viktora Dyka.

Význam slova, termín, co je to Novela? Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Novela je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam, termín, Novela, význam pojmu, Novela, přesný význam, formulace, heslo, definice, pojem, slovo, přesný výraz, co to je, informace, význam slova, wiki

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Novela?

Novela (z lat. novellus, nový, mladý) je:

1. novela (literatura) - kratší próza, psané literární dílo
2. novela (právo) - úprava zákona nebo jiného právního předpisu

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Novela? resp. co znamená výraz Novela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novela, odpověď na dotaz co je to Novela?. Víte např. kdo to je Ray Charles? Znáte a víte kdo je Kaplan? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.