Co je to?
Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Co je to Novela? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Novela

Literatura se různě dělí a jedním z jejích základních rozdělení je na poezii a prózu. Próza se též dále vyděluje a jedním z prozaických žánrů je i novela. Má kratší nebo střední rozsah, což velice často připomíná povídku, s níž se novela občas plete. Novela se snaží soustředit na jednoduchou dějovou linii. Příběhu se snaží věnovat důsledně, stupňuje ho a vede ho k tzv. bodu obratu, který je základem kompozice novely.
Kořeny moderní evropské novely najdeme u slavného italského spisovatele Giovanniho Boccacia a jeho díla Dekameron. Mezi české autory řadíme Boženu Němcovou či Viktora Dyka.

Význam slova, termín, co je to Novela? Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Novela sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Novela patří do sekce Literatura

Klíčová slova: heslo, co znamená, význam slova, přesný význam, Literatura, přesný výraz, termín, vysvětlení, slovo, formulace, definice, pojem, wiki, význam, Novela, Novela

Co znamená pojem Novela? Výraz, definice slova z Wikipedie

Novela (z lat. novellus, nový, mladý) je:

1. novela (literatura) - kratší próza, psané literární dílo
2. novela (právo) - úprava zákona nebo jiného právního předpisu

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Novela? resp. jaký je přesný význam slova Novela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novela, odpověď na dotaz co je to Novela?. Víte např. kdo to je Heidi Janků? Znáte a víte kdo je Kaplan? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Novela hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.