Co je to?
Definice výrazu, termínu Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Co je to Mýtus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mýtus?

Mýtus neboli báje je tradiční vyprávění, které "vysvětluje" např. stvoření světa nebo jiné otázky, na něž lidé ve starověku neznali odpovědi. V mýtech často vystupují bohové. V dnešní době se výraz mýtus používá pro nepravdu, fámu, pověru, kterou není snadné vymýtit.

Význam slova, termín, co je to Mýtus? Definice výrazu, termínu Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mýtus s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Mýtus je v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, wiki, co znamená, význam, popis, význam slova, heslo, Mýtus, pojem, definice, synonymum, přesný výraz, Literatura, vysvětlení, Mýtus, přesný význam

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mýtus dozvíte následující

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mýtus? resp. co znamená Mýtus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mýtus, odpověď na dotaz co je to Mýtus?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.