Co je to?
Definice výrazu, termínu Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Co je to Mýtus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mýtus

Mýtus neboli báje je tradiční vyprávění, které "vysvětluje" např. stvoření světa nebo jiné otázky, na něž lidé ve starověku neznali odpovědi. V mýtech často vystupují bohové. V dnešní době se výraz mýtus používá pro nepravdu, fámu, pověru, kterou není snadné vymýtit.

Význam slova, termín, co je to Mýtus? Definice výrazu, termínu Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Mýtus můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Mýtus je v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice, Mýtus, heslo, wiki, slovník, co znamená, vysvětlení, popis, význam, Literatura, význam slova, přesný výraz, formulace, Mýtus, přesný význam, slovo

Co znamená pojem Mýtus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mýtus? resp. co je to Mýtus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mýtus, odpověď na dotaz co je to Mýtus?. Víte např. kdo to je Karel Janeček? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.