Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Co to je Motto? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Motto

Motto může mít více významů. Jedná se o určité seskupení slov nebo frázi, vyjadřující záměr nebo motiv jednotlivce či určité skupiny lidí. Jako motto se označuje také heslo nebo citát. Motto často uvádí nějaké umělecké dílo, používá se i v heraldice a dalších oblastech. Samotný výraz motto je původem z italštiny a znamená slovo. V heraldice bývá motto umístěno na stuze pod erbem nebo jako pokřik na vrcholu erbu.

Význam slova, termín, co je to Motto? Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Motto? s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Motto je v sekci Literatura

Klíčová slova: termín, co znamená, slovo, synonymum, pojem, význam slova, Literatura, co to je, definice, Motto, heslo, význam pojmu, popis, vysvětlení, přesný výraz, Literatura

Wikipedie píše o slovu Motto?

Motto (též moto) je fráze nebo skupina slov, která vyjadřuje motivaci nebo záměr člověka či skupiny lidí.

Motto může být heslo, citát nebo jiná sentence. Používá se v čele uměleckého díla a vztahuje se k základní myšlence tohoto díla. Jiný význam může být vyjádření státního programu, např. Veritas vincit (Pravda vítězí).

Výraz motto pochází z italštiny, kde motto = slovo. Podobné označení pro slovo, le mot, je také ve francouzštině.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Motto? resp. jaká je definice slova Motto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motto, odpověď na dotaz co je to Motto?. Víte např. kdo to je Lucie Bílá? Znáte a víte kdo je Miroslav Mareš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?