Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Co to je Monolog? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Monolog?

Za monolog je možné považovat mluvu jednoho jedince. Jedná se tedy o jakýsi děj, ve kterém promlouvá pouze jeden člověk, bez rozdílu toho, kolik osob v něm vystupuje.
Monolog je charakterizován souvislou a víceméně nepřetržitou řečí jedné postavy, často spíše tichou a nudnou.
Monolog se kromě literatury uplatňuje také především v divadelním herectví.

Význam slova, termín, co je to Monolog? Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Monolog s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Monolog se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: slovo, Monolog, informace, co znamená, přesný výraz, formulace, význam slova, význam, definice, heslo, popis, slovník, wiki, termín, přesný význam, synonymum

Co označuje termín Monolog? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Monolog nebo samomluva je v literatuře a komunikaci takový hovor jedné postavy, který se nestává součástí dialogu nebo polylogu.

Pro monolog je charakteristická souvislá, nepřetržitá řečová aktivita jednoho z účastníků komunikace. Účastníci se nestřídají v rolích hovořícího a posluchače, jejich rozdělení na aktivního (hovořící) a pasívního (posluchač) je v celém příběhu jejich dorozumívání stabilní a neměnící se.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Monolog? resp. co znamená výraz Monolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monolog, odpověď na dotaz co je to Monolog?. Víte např. kdo to je Immanuel Kant? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.