Co je to?
Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Co je to Komedie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Komedie?

Komedie je označení pro veselé dílo, které má vždy šťastný konec. Může jít o dílo literární nebo dramatické. Základními znaky komedie jsou humor a komika, zamyšlení nad lidskými vlastnostmi s patřičným nadhledem. Slovo je původem latinské, označovalo zpěv šaška.
Komedie vznikaly ve starověkém Řecku, ale byla jim dávána nižší hodnota než tragédiím. Teprve později měla i dějové souvislosti, od politických námětů se dostala k příběhům z běžného života.

Význam slova, termín, co je to Komedie? Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Komedie s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Komedie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: Komedie, význam, co znamená, heslo, Literatura, přesný význam, synonymum, informace, slovo, vysvětlení, termín, přesný výraz, co to je, popis, Literatura, význam slova

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Komedie? resp. co to je Komedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komedie, odpověď na dotaz co je to Komedie?. Víte např. kdo to je Sirotek? Znáte a víte kdo je Janek Ledecký? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.