Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Co je to Hrdobec? Význam slova

Co znamená termín Hrdobec? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hrdobec je výraz, který je dobře známý díky proslavené hlášce z filmu Marečku, podejte mi pero. Ve zmíněné scéně se učitel češtiny ptá na význam slova "hrdobci". Je to básnický výraz, který použil básník Jan Neruda ve své básni Jak lvové bijem o mříže ze sbírky Písně kosmické a označuje hrdého, pyšného člověka. Dotázaný student však nesprávně uvádí, že v jednotném čísle má slovo podobu hrdobec (správně je hrdobce) a tvrdí, že se jedná o brouka hovnivála.

Význam slova, termín, co je to Hrdobec? Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Hrdobec? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Hrdobec je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Hrdobec? Výraz, definice slova z Wikipedie

Hrdobec je prostřednictvím filmu Marečku, podejte mi pero! zpopularizovaný chybný tvar slova hrdobce, okazionalismu použitého v množném čísle Janem Nerudou v básni Jak lvové bijem o mříže (sbírka Písně kosmické, 1878). Hrdobce (podstatné jméno, mužský rod, vzor soudce) zde značí hrdého člověka, hrdopýška. Hrdobec měl být podle mylného výkladu filmových postav pracovníků továrny systematickým biologickým názvem brouka hovnivála.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, Literatura, slovo, přesný význam, popis, význam, heslo, co to je, pojem, význam pojmu, popis, co znamená, slovník, význam slova, Literatura

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Hrdobec? resp. jaká je definice termínu Hrdobec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdobec, odpověď na dotaz co je to Hrdobec?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Konšel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.