Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Co je to Fraška? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fraška?

Slovem fraška běžně označujeme něco komického, přehnaného až těžko uvěřitelného, často třeba v souvislosti s politikou. V původním významu je fraška typem divadelní hry, komedie, která pracuje s nadsázkou. Ta je prostředkem humoru. Humor ve fraškách bývá nadsazený, obsahuje určité zažité stereotypy, charaktery postav bývají z tohoto důvodu zjednodušené. Fraška má původ již v antice.

Význam slova, termín, co je to Fraška? Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Fraška můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fraška je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co to je, informace, heslo, význam pojmu, význam slova, Literatura, vysvětlení, pojem, význam, co znamená, Literatura, wiki, formulace, definice, termín, popis

Ve Wikipedii se o heslu Fraška dozvíte následující

Fraška je typ komedie, který v dramatickém ději, zápletce i povaze jednotlivých postav užívá situační nebo karikaturní nadsázku, která mnohdy směřuje k hrubému až obscénnímu dramatickému výrazu. Postavy jsou výrazných, ale záměrně zjednodušených charakterů, které nejsou představeny v dramatickém vývoji. Objevují se ustálené situace a gagy. Humor těží především z vnějších opět stálých, obvyklých a výrazných skutečností (koktání, hloupost, ošklivost …).

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fraška? resp. jaká je definice slova Fraška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraška, odpověď na dotaz co je to Fraška?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Justin Bieber? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.