Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Co je to Fraška? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fraška?

Slovem fraška běžně označujeme něco komického, přehnaného až těžko uvěřitelného, často třeba v souvislosti s politikou. V původním významu je fraška typem divadelní hry, komedie, která pracuje s nadsázkou. Ta je prostředkem humoru. Humor ve fraškách bývá nadsazený, obsahuje určité zažité stereotypy, charaktery postav bývají z tohoto důvodu zjednodušené. Fraška má původ již v antice.

Význam slova, termín, co je to Fraška? Výraz, termín, definice slova Fraška. Co znamená odborný pojem Fraška z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Fraška se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, wiki, Fraška, slovník, definice, přesný význam, Literatura, slovo, co to je, co znamená, Literatura, Fraška, pojem, informace, synonymum

Co označuje termín Fraška? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Fraška je typ komedie, který v dramatickém ději, zápletce i povaze jednotlivých postav užívá situační nebo karikaturní nadsázku, která mnohdy směřuje k hrubému až obscénnímu dramatickému výrazu. Postavy jsou výrazných, ale záměrně zjednodušených charakterů, které nejsou představeny v dramatickém vývoji. Objevují se ustálené situace a gagy. Humor těží především z vnějších opět stálých, obvyklých a výrazných skutečností (koktání, hloupost, ošklivost …).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Fraška? resp. jaký je význam pojmu Fraška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraška, odpověď na dotaz co je to Fraška?. Víte např. kdo to je Antisemita? Znáte a víte kdo je Justin Bieber? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fraška v jiné sekci než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.