Co je to?
Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Co to je Fejeton? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fejeton

Pro novinářskou poznámku pod čarou se vžilo pojmenování původem z francouzštiny - fejeton. Je to publicistický žánr, který většinou vtipně zpracovává nějaké aktuální téma. Téma nemusí být nijak významné a autor ho zpracovává ryze subjektivně. Mezi naše nejvýznamnější fejetonisty můžeme zařadit Jana Nerudu, Karla Poláčka či Karla Čapka. Ze zahraničních autorů pak fejetony s oblibou psali Victor Hugo nebo Heinrich Heine.


Co je to Fejeton? Význam slova, termín, Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fejeton s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fejeton se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: co znamená, pojem, přesný výraz, popis, co je to Fejeton?, slovník, terminus technicus, Literatura, vysvětlení, heslo, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, wiki, synonymum, význam slova, informace, Fejeton


Pojem Fejeton je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fejeton?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Jiné informační zdroje o pojmu Fejeton

Hledat termín Fejeton ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Fejeton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fejeton ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Fejeton na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fejeton ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Fejeton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fejeton například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fejeton? resp. co se skrývá pod slovem Fejeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejeton, odpověď na dotaz co je to Fejeton?. Víte např. kdo to je Bookmaker? Znáte a víte kdo je Narcis? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem