Co je to?
Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Co to je Fejeton? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fejeton?

Pro novinářskou poznámku pod čarou se vžilo pojmenování původem z francouzštiny - fejeton. Je to publicistický žánr, který většinou vtipně zpracovává nějaké aktuální téma. Téma nemusí být nijak významné a autor ho zpracovává ryze subjektivně. Mezi naše nejvýznamnější fejetonisty můžeme zařadit Jana Nerudu, Karla Poláčka či Karla Čapka. Ze zahraničních autorů pak fejetony s oblibou psali Victor Hugo nebo Heinrich Heine.

Význam slova, termín, co je to Fejeton? Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fejeton sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Fejeton patří do sekce Literatura

Co znamená pojem Fejeton? Definice slova, termínu z Wikipedie

Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Literatura, co znamená, termín, synonymum, význam slova, heslo, Fejeton, informace, co to je, vysvětlení, popis, přesný výraz, popis, wiki, pojem

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Fejeton? resp. jaký je přesný význam slova Fejeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejeton, odpověď na dotaz co je to Fejeton?. Víte např. kdo to je Narcis? Znáte a víte kdo je Snowden? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fejeton v jiné sekci než Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem