Co je to?
Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Co to je Fejeton? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fejeton

Pro novinářskou poznámku pod čarou se vžilo pojmenování původem z francouzštiny - fejeton. Je to publicistický žánr, který většinou vtipně zpracovává nějaké aktuální téma. Téma nemusí být nijak významné a autor ho zpracovává ryze subjektivně. Mezi naše nejvýznamnější fejetonisty můžeme zařadit Jana Nerudu, Karla Poláčka či Karla Čapka. Ze zahraničních autorů pak fejetony s oblibou psali Victor Hugo nebo Heinrich Heine.

Význam slova, termín, co je to Fejeton? Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fejeton se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: popis, definice, informace, co to je, Literatura, Fejeton, termín, formulace, synonymum, význam pojmu, pojem, vysvětlení, přesný význam, Literatura, význam slova, slovník

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fejeton?

Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fejeton? resp. jaký je význam slova Fejeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejeton, odpověď na dotaz co je to Fejeton?. Víte např. kdo to je M.I.A.? Znáte a víte kdo je Narcis? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem