Co je to?
Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Co to je Fejeton? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fejeton?

Pro novinářskou poznámku pod čarou se vžilo pojmenování původem z francouzštiny - fejeton. Je to publicistický žánr, který většinou vtipně zpracovává nějaké aktuální téma. Téma nemusí být nijak významné a autor ho zpracovává ryze subjektivně. Mezi naše nejvýznamnější fejetonisty můžeme zařadit Jana Nerudu, Karla Poláčka či Karla Čapka. Ze zahraničních autorů pak fejetony s oblibou psali Victor Hugo nebo Heinrich Heine.

Význam slova, termín, co je to Fejeton? Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fejeton s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Fejeton se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Fejeton? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co znamená, co to je, pojem, formulace, vysvětlení, wiki, Literatura, termín, přesný výraz, informace, definice, slovník, popis, popis, Fejeton

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Fejeton? resp. co znamená Fejeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejeton, odpověď na dotaz co je to Fejeton?. Víte např. kdo to je Narcis? Znáte a víte kdo je Snowden? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem