Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Co to je Fabule? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fabule

Fabule je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určitý příběh, děj či události, které jsou námětem literárního díla. Fabuli si čtenář uvědomuje a vytváří až poté, co si dílo přečte.
Může se jednat o jednoduché vypravování, jako je například pohádka nebo pověst či o rozvětvený epický žánr, jako je epos, sága, kronika a podobně.

Význam slova, termín, co je to Fabule? Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Fabule) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Fabule je v kategorii Literatura

Klíčová slova: popis, termín, synonymum, Literatura, význam pojmu, Literatura, heslo, přesný výraz, co znamená, co to je, slovo, význam slova, formulace, wiki, vysvětlení

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fabule? resp. jaký je význam slova Fabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabule, odpověď na dotaz co je to Fabule?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Sommelier? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.