Co je to?
Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Co to je Fabulace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fabulace?

Fabulace znamená vyprávění nějakého smyšleného příběhu, zápletky, tvoření děje. Někdy se ovšem výraz fabulace používá pro záměrné zastírání skutečnosti, mlžení (např. když má politik vysvětlit nějaký nepříjemný fakt či odhalení a lže). V psychiatrii může slovo fabulace souviset s diagnózou, kdy pacient vypráví smyšlené příhody s přesvědčením, že se skutečně staly.

Význam slova, termín, co je to Fabulace? Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fabulace s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Fabulace se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, informace, vysvětlení, co znamená, slovo, význam slova, co to je, Literatura, Fabulace, význam, přesný význam, význam pojmu, wiki, slovník, definice, synonymum

Co znamená pojem Fabulace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Fabule (z latinského fabula - vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fabulace? resp. co přesně označuje termín Fabulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabulace, odpověď na dotaz co je to Fabulace?. Víte např. kdo to je Pitaval? Znáte a víte kdo je Miloš Forman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?