Co je to?
Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Co to je Fabulace? Význam slova

Co znamená termín Fabulace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fabulace znamená vyprávění nějakého smyšleného příběhu, zápletky, tvoření děje. Někdy se ovšem výraz fabulace používá pro záměrné zastírání skutečnosti, mlžení (např. když má politik vysvětlit nějaký nepříjemný fakt či odhalení a lže). V psychiatrii může slovo fabulace souviset s diagnózou, kdy pacient vypráví smyšlené příhody s přesvědčením, že se skutečně staly.

Význam slova, termín, co je to Fabulace? Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Fabulace? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Fabulace je v kategorii Literatura

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, informace, popis, přesný výraz, význam slova, Fabulace, slovo, definice, význam, co znamená, pojem, termín, význam pojmu, Literatura, formulace

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fabulace?

Fabule (z latinského fabula - vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Fabulace? resp. co je to Fabulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabulace, odpověď na dotaz co je to Fabulace?. Víte např. kdo to je Arcibiskup? Znáte a víte kdo je Miloš Forman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fabulace v jiné sekci než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?