Co je to?
Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Co to je Fabulace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fabulace

Fabulace znamená vyprávění nějakého smyšleného příběhu, zápletky, tvoření děje. Někdy se ovšem výraz fabulace používá pro záměrné zastírání skutečnosti, mlžení (např. když má politik vysvětlit nějaký nepříjemný fakt či odhalení a lže). V psychiatrii může slovo fabulace souviset s diagnózou, kdy pacient vypráví smyšlené příhody s přesvědčením, že se skutečně staly.

Význam slova, termín, co je to Fabulace? Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fabulace s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fabulace patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, popis, informace, Fabulace, pojem, význam, Literatura, co to je, slovo, přesný význam, Literatura, význam slova, wiki, co znamená, Fabulace

Co znamená pojem Fabulace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Fabule (z latinského fabula - vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fabulace? resp. co přesně znamená slovo Fabulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabulace, odpověď na dotaz co je to Fabulace?. Víte např. kdo to je Heidi Janků? Znáte a víte kdo je Miloš Forman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?