Co je to?
Definice výrazu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Co to je Esej? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Esej?

Esej je literární útvar, který se řadí k literárně publicistickému žánru. Esej bývá úvahou na určité téma, má kratší nebo střední rozsah. Problémy se posuzují v širším kontextu, autor se zamýšlí na fakty a hodnotí je. Typické je kladení otázek a hledání odpovědí. Naznačována bývají i řešení. Autor hovoří se sebou i s čtenářem.
Eseje se nejčastěji zaměřují na literární, politická, společenská, vědecká a umělecká témata. Esej může mít i fotografickou nebo filmovou podobu.

Význam slova, termín, co je to Esej? Definice výrazu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Esej je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam, Literatura, co to je, význam pojmu, Literatura, synonymum, význam slova, slovník, heslo, informace, formulace, wiki, slovo, popis, přesný výraz, termín

Ve Wikipedii se o heslu Esej dozvíte následující

Esej (řeckého původu, latinsky exagium - vážení, francouzsky essai - pokus, zkouška; v češtině maskulinum i femininum) je literární odborně publicistický žánr středního či kratšího rozsahu, úvaha na určité téma, spočívající v přemýšlení o faktech a jejich hodnocení. Autor eseje posuzuje problém v širším kontextu, komentuje současná řešení a naznačuje nová, často klade otázky a společně se čtenářem na ně hledá odpověď. Esej je tedy jakýsi dialog autora se sebou samým i se čtenářem. Je často psána živým, obrazným jazykem. Nejběžnějšími tématy je: literatura, politika, věda, umění, společnost apod.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Esej? resp. co je to Esej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esej, odpověď na dotaz co je to Esej?. Víte např. kdo to je Zeměměřič? Znáte a víte kdo je Ježíšek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.