Co je to?
Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Co to je Epizeuxis? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Epizeuxis

Epizeuxis je poměrně neznámá a nepříliš často využívaná básnická figura, tj. umělecký prostředek, způsob práce s jazykem, který má ozvláštnit poetický text. Jedná se o opakování stejných slov či slovních spojení za sebou v jednom verši. Takové hromadění slov má obvykle za účel zdůraznění něčeho. Do češtiny můžeme výraz epizeuxis přeložit jako "připojení".

Význam slova, termín, co je to Epizeuxis? Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Epizeuxis? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Epizeuxis patří do sekce Literatura

Co znamená pojem Epizeuxis? Definice slova, termínu z Wikipedie

Epizeuxis (z řeckého epizeuxis – připojení) je básnická figura, která je založena na opakování stejného slova nebo slovních spojení za sebou v jednom verši. Používá se rovněž v rétorice.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Literatura, Literatura, přesný výraz, význam pojmu, význam, wiki, slovo, slovník, pojem, co to je, formulace, heslo, informace, popis, synonymum

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Epizeuxis? resp. jaký je přesný význam slova Epizeuxis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizeuxis, odpověď na dotaz co je to Epizeuxis?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Probošt? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Epizeuxis hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.