Co je to?
Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Co to je Epizeuxis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Epizeuxis

Epizeuxis je poměrně neznámá a nepříliš často využívaná básnická figura, tj. umělecký prostředek, způsob práce s jazykem, který má ozvláštnit poetický text. Jedná se o opakování stejných slov či slovních spojení za sebou v jednom verši. Takové hromadění slov má obvykle za účel zdůraznění něčeho. Do češtiny můžeme výraz epizeuxis přeložit jako "připojení".

Význam slova, termín, co je to Epizeuxis? Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Epizeuxis patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: co to je, pojem, význam slova, popis, co znamená, slovo, wiki, informace, Epizeuxis, přesný výraz, termín, význam pojmu, heslo, definice, Literatura, vysvětlení

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Epizeuxis?

Epizeuxis (z řeckého epizeuxis – připojení) je básnická figura, která je založena na opakování stejného slova nebo slovních spojení za sebou v jednom verši. Používá se rovněž v rétorice.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Epizeuxis? resp. co se skrývá pod slovem Epizeuxis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizeuxis, odpověď na dotaz co je to Epizeuxis?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Retard? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.