Co je to?
Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Co to je Epizeuxis? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Epizeuxis?

Epizeuxis je poměrně neznámá a nepříliš často využívaná básnická figura, tj. umělecký prostředek, způsob práce s jazykem, který má ozvláštnit poetický text. Jedná se o opakování stejných slov či slovních spojení za sebou v jednom verši. Takové hromadění slov má obvykle za účel zdůraznění něčeho. Do češtiny můžeme výraz epizeuxis přeložit jako "připojení".

Význam slova, termín, co je to Epizeuxis? Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Epizeuxis s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Epizeuxis se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Epizeuxis? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Epizeuxis (z řeckého epizeuxis – připojení) je básnická figura, která je založena na opakování stejného slova nebo slovních spojení za sebou v jednom verši. Používá se rovněž v rétorice.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, definice, popis, pojem, formulace, Literatura, Epizeuxis, vysvětlení, slovník, význam pojmu, co to je, význam slova, přesný výraz, heslo, co znamená

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Epizeuxis? resp. co znamená Epizeuxis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizeuxis, odpověď na dotaz co je to Epizeuxis?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Probošt? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Epizeuxis hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.