Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Co to je Epitaf? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Epitaf?

Velmi krátký text informující o zemřelé osobě. Zabývá se životem zesnulého, nebo se nějak tematicky vrací k jeho myšlenkám, názorům, hodnotám, životním postojům a dílu. Může, ale také nemusí jít přímo o nápis vyrytý na náhrobku. V dalším smyslu může epitaf označovat i přímo náhrobní kámen nebo desku.

Význam slova, termín, co je to Epitaf? Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Epitaf je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovník, synonymum, Literatura, definice, co znamená, Epitaf, slovo, formulace, popis, heslo, význam pojmu, Epitaf, význam slova, význam, vysvětlení, wiki

Ve Wikipedii se o termínu Epitaf píše následující

Epitaf je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Epitaf? resp. jaká je definice slova Epitaf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epitaf, odpověď na dotaz co je to Epitaf?. Víte např. kdo to je Jiří Sovák? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.