Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Co to je Epitaf? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Epitaf

Velmi krátký text informující o zemřelé osobě. Zabývá se životem zesnulého, nebo se nějak tematicky vrací k jeho myšlenkám, názorům, hodnotám, životním postojům a dílu. Může, ale také nemusí jít přímo o nápis vyrytý na náhrobku. V dalším smyslu může epitaf označovat i přímo náhrobní kámen nebo desku.

Význam slova, termín, co je to Epitaf? Odborný termín, výraz, slovo Epitaf. Co znamená pojem Epitaf z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Epitaf sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Epitaf patří do sekce Literatura

Klíčová slova: Epitaf, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, význam, přesný význam, definice, informace, termín, heslo, pojem, slovo, synonymum, význam slova, Epitaf, vysvětlení

Co znamená pojem Epitaf? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Epitaf je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Epitaf? resp. jaký je význam pojmu Epitaf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epitaf, odpověď na dotaz co je to Epitaf?. Víte např. kdo to je Sodomita? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.