Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Co je to Epilog? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Epilog?

Epilog je slovo používané ve více oblastech, například v písemnictví, hudbě, divadle, řeči a dalších. Pojem se objevuje velmi často v literatuře, v závěru knih, kde bývá označován také jako doslov nebo závěr díla. V hudbě se nazývá dohra.
Jedná se vždy o část díla, která nějakým způsobem uzavírá a shrnuje celý předcházející děj. Může také vysvětlovat to, co zůstalo nejasné, nebo přiblížit další osudy hlavních postav. Běžně se používá i přenesený význam slova epilog, kdy se jím označuje konec nějakého děje nebo závěr procesu či události.

Odborný výraz, definice slova Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Epilog) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Epilog je v kategorii Literatura

Klíčová slova: pojem, formulace, význam pojmu, termín, vysvětlení, význam slova, co to je, popis, Literatura, význam, Literatura, synonymum, slovo, přesný význam, slovník

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Epilog? resp. jaký je význam slova Epilog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilog, odpověď na dotaz co je to Epilog?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Švica? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.