Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Co je to Epilog? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Epilog?

Epilog je slovo používané ve více oblastech, například v písemnictví, hudbě, divadle, řeči a dalších. Pojem se objevuje velmi často v literatuře, v závěru knih, kde bývá označován také jako doslov nebo závěr díla. V hudbě se nazývá dohra.
Jedná se vždy o část díla, která nějakým způsobem uzavírá a shrnuje celý předcházející děj. Může také vysvětlovat to, co zůstalo nejasné, nebo přiblížit další osudy hlavních postav. Běžně se používá i přenesený význam slova epilog, kdy se jím označuje konec nějakého děje nebo závěr procesu či události.

Význam slova, termín, co je to Epilog? Odborný výraz, definice slova Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Epilog? Potom se o definici podělte se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Epilog se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: co znamená, popis, Literatura, pojem, vysvětlení, přesný výraz, informace, Literatura, význam pojmu, význam, význam slova, synonymum, wiki, Epilog, slovo, co to je

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Epilog?

Epilog, v literatuře závěr díla či doslov, v hudbě dohra je závěrečná část projevu uzavírající celek, opak prologu. Může být vysvětlením děje (knihy, dramatu) a jeho zapojením do kontextu společnosti. Někdy to bývá také ukázání postav děje po nějaké době, často po několika letech, tedy co se s nimi nakonec stalo.
V přeneseném významu slova se zpravidla jedná o nějaký závěrečný děj nebo i poslední respektive ukončující (terminální) děj či proces v nějaké jiné události, jevu či procesu - například Norimberský soudní proces lze svým způsobem považovat za epilog druhé světové války v Evropě.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Epilog? resp. jaká je definice termínu Epilog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilog, odpověď na dotaz co je to Epilog?. Víte např. kdo to je Jan Zahradil? Znáte a víte kdo je Petr Chmela? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.