Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epika. Co znamená pojem Epika z kategorie Literatura?

Co je to Epika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Epika

Jedním z největších oddílů v literatuře je epika. Jedná se o literární druh, který má děj, příběh, časové a příčinné souvislosti.
Epika se dělí do tří forem - veršovaná, veršovaná i prozaická, prozaická. Mezi veršované se řadí bohatýrské písně, eposy, legendy či historické zpěvy. Do veršovaných i prozaických spadají báje, pověsti, pohádky a bajky. Mezi prozaickými najdeme novely, romány, novinářskou prózu či povídky.

Význam slova, termín, co je to Epika? Odborný výraz, definice slova Epika. Co znamená pojem Epika z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Epika se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: co to je, Literatura, vysvětlení, informace, popis, význam slova, Epika, pojem, Literatura, slovo, přesný význam, formulace, význam, wiki, definice, význam pojmu

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Epika?

Epika je druh literatury. Má děj, příběh, určení, časové a příčinné souvislosti.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Epika? resp. jaká je definice slova Epika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epika, odpověď na dotaz co je to Epika?. Víte např. kdo to je Klára Issová? Znáte a víte kdo je Diletant? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Epika hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.