Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epika. Co znamená pojem Epika z kategorie Literatura?

Co je to Epika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Epika

Jedním z největších oddílů v literatuře je epika. Jedná se o literární druh, který má děj, příběh, časové a příčinné souvislosti.
Epika se dělí do tří forem - veršovaná, veršovaná i prozaická, prozaická. Mezi veršované se řadí bohatýrské písně, eposy, legendy či historické zpěvy. Do veršovaných i prozaických spadají báje, pověsti, pohádky a bajky. Mezi prozaickými najdeme novely, romány, novinářskou prózu či povídky.

Význam slova, termín, co je to Epika? Odborný výraz, definice slova Epika. Co znamená pojem Epika z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Epika se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Epika se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Epika? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Epika je druh literatury. Má děj, příběh, určení, časové a příčinné souvislosti.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, pojem, slovo, vysvětlení, co znamená, synonymum, termín, význam slova, definice, Literatura, popis, význam, informace

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Epika? resp. jaký je přesný význam slova Epika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epika, odpověď na dotaz co je to Epika?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Antikrist? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Epika i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.