Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Co je to Epigram? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Epigram?

Krátká satirická báseň s vtipnou pointou, někdy může obsahovat pouhé dva verše. Satira využívá výsměchu a ironické karikatury ke kritizování různých nedostatků a negativních jevů ve společnosti. Epigram se snaží sdělit lidem nějakou myšlenku nebo názor, výsměchem upozornit na ožehavý společenský problém.

Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Epigram? s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Epigram je v sekci Literatura

Co znamená pojem Epigram? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Epigram je krátká ironická báseň (často má jen dva verše), která úsečně sděluje nápad či myšlenku - snaží se například upozornit na nějaký problém. Známým českým autorem epigramů byl Karel Havlíček Borovský, zakladatelem žánru byl římský satirik Martialis.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, popis, formulace, slovo, pojem, význam pojmu, popis, Literatura, termín, synonymum, přesný výraz, význam slova, co znamená, Epigram

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Epigram? resp. jaký je význam slova Epigram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epigram, odpověď na dotaz co je to Epigram?. Víte např. kdo to je Antonín Zápotocký? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Epigram v jiné sekci než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.