Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elegie?

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.

Význam slova, termín, co je to Elegie? Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Elegie? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Elegie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Elegie, informace, význam slova, vysvětlení, termín, popis, co to je, heslo, přesný význam, Literatura, Literatura, přesný výraz, význam, slovník, Elegie, definice

Co znamená pojem Elegie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Elegie? resp. co přesně znamená slovo Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Klement Gottwald? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.