Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Elegie?

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.

Význam slova, termín, co je to Elegie? Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Elegie? Potom se o definici podělte s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Elegie se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Elegie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: přesný význam, definice, termín, co to je, popis, pojem, vysvětlení, Literatura, význam, slovo, Elegie, heslo, formulace, slovník, popis

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Elegie? resp. jaká je definice slova Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Edvard Beneš? Znáte a víte kdo je Ludvík Svoboda? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.