Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Co znamená termín Elegie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.

Význam slova, termín, co je to Elegie? Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Elegie) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Elegie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: informace, Literatura, pojem, Elegie, slovo, přesný význam, význam slova, vysvětlení, slovník, Elegie, termín, definice, wiki, heslo, význam, co to je

Co znamená pojem Elegie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Elegie? resp. jaký je přesný význam slova Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Teplouš? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Elegie hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.