Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Elegie?

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.

Význam slova, termín, co je to Elegie? Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Elegie sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Elegie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co to je, slovo, význam pojmu, formulace, co znamená, termín, popis, definice, význam slova, přesný výraz, přesný význam, Elegie, heslo, Literatura, wiki, význam

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Elegie?

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Elegie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je David Krejčí? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Elegie i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.