Co je to?
Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Co to je Dystopie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dystopie

Dystopie, jinak také antiutopie nebo kakotopie, je protikladem utopie. Jde o ideu vymyšlené společnosti, která se vyvíjí nevhodným směrem a vykazuje naprosto zásadní nedostatky. Ty vznikly přehnaným prosazováním ideologických zásad. Příslušníci této společnosti jsou politickým systémem utlačováni.
S antiutopií pracují literáti, autoři science fiction a objevuje se i v dalších druzích umění. Je využívána i v argumentaci při politických diskuzích.

Význam slova, termín, co je to Dystopie? Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Dystopie můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Dystopie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, popis, přesný výraz, pojem, slovo, wiki, Dystopie, termín, definice, význam pojmu, přesný význam, význam, Literatura, co to je, formulace, slovník

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Dystopie? resp. co je to Dystopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystopie, odpověď na dotaz co je to Dystopie?. Víte např. kdo to je Šiva? Znáte a víte kdo je Proděkan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.